Od středy 21. července bude k dispozici nové přímé spojení mezi Plzní a ukrajinskou metropolí. Cestující mohou přistoupit také v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, na polském území pak v Katovicích a Krakově. Na Ukrajině zelený autobus staví např. ve Lvově. Z České republiky vyjíždí linka vždy v úterý, ve středu, v sobotu a v neděli s odjezdem z Plzně v 16:30. Z Ukrajiny se vrací v pondělí, úterý, pátek a v sobotu, z Kyjeva autobus vyráží v 11:05. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 949 Kč.
Kyjev, který má za sebou velmi dramatickou historii, může překvapit leckterého cestovatele. Patří mezi nejstarší evropská města a ve svých ulicích skrývá velké množství architektonických skvostů – od chrámových komplexů, přes pravoslavné kostely až po kláštery. Nad tím vším dvacetimetrový kamenný Vladimír Veliký, velkokníže kyjevské a první křesťanský vládce, s křízem v ruce už přes dvě století sleduje dění v metropoli.
V Kyjevě se nachází také mnoho krásných a rozlehlých parků, symbolem města jsou všudypřítomné kaštany. Oázy zeleně se nacházejí i na březích Dněpru, ve kterém se dá koupat. A ti, kteří milují zvýšenou hladinu adrenali v krvi, mohou vyzkoušet zipline dráhu, která vede z Oblouku přátelství národů přes Dněpr až na ostrov Tuchaniv. Během půlkilometrové jízdy lze dosáhnout rychlost až 80 km/hod.
Unikátní výlety do okolí
Jedním z velmi unikátních zážitků, který se při pobytu v Kyjevě naskytne, je výlet na místo havárie černobylské jaderné elektrárny a přilehlého města duchů Pripjatě. Je však třeba se domluvit s některou z agentur, které do těchto míst pořádají exkurze.
Velmi nevšední podívaná se naskytne při výletu na sever od Kyjeva do residence Mežyhirja na břehu Dněperské přehrady, tedy do sídla někdejšího proruského prezidenta Viktora Janukovyče. Krátce po převratu a jeho útěku do Ruska v roce 2014 byla oblast zpřístupněna veřejnosti jako memento mimořádného a okázalého nevkusu někdejších představitelů země.