cz  Czech      uk  EN

Vítkovice Machinery Group rozšíří svou zahraniční CNG síť

Vítkovice2

BusPress – druhá část „plynové snídaně“ Vítkovice Machinery Group, přináší další porci informací ze světa CNG technologií. Z přiložené zprávy vyplývá, že svými aktivitami VMG již dávno překročily hranice našeho státu a působí zejména také tam, kde schází infrastruktura. Za zmínku stojí realizace CNG projektu mobilních plynovodů v UAE.
20141010_zer_skuhra_001

Obchodní ředitel skupiny VMG Jiří Skuhra

V období let 2016 až 2018 rozšíří strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) působnost své sítě CNGvitall v zahraničí, a to jak v sousedních zemích – v Polsku a na Slovensku, tak ve vzdálenějších teritoriích. „Naše plnící stanice CNG se aktuálně nacházejí v Polsku a ve Spojených arabských emirátech. Výstavbu v zahraničí budeme dále rozšiřovat. Již nyní máme poptávky také z Ruska, z oblasti Blízkého východu nebo z Chorvatska,“ konstatoval obchodní ředitel skupiny VMG Jiří Skuhra.

P1060091

V Polsku se jedná o stanici, která je využívána jak průmyslem, tak veřejností. Ve Spojených arabských emirátech je největší referencí, a to navíc v extrémních podmínkách, 12 trajlerů, které plní roli mobilních plynovodů a umožňují rozvoj dopravy na CNG i tam, kde nevedou stacionární plynovody. Na Arabském poloostrově je v provozu také takzvaný booster skupiny VMG, což je mobilní plnička, sloužící pro plnění autobusů v oblasti Abú Dhabí, dále plnící stanice pro vysokozdvižné vozíky a řada menších zařízení, z nichž nejnovější bylo zprovozněno letos v lednu. Objem exportu spojeného s programem CNG dosahoval loni zhruba 110 milionů korun. „Letos rozhodně nečekáme pokles, ale právě naopak růst v řádu desítek procent, přesněji o více než 60 procent,“ upřesnil obchodní ředitel VMG J. Skuhra.

20140211_zer_plynovod_010

VMG jsou momentálně jediným výrobcem na světě, který umí vyrobit takzvaný virtuální či mobilní plynovod na 5 200 m3 stlačeného zemního plynu, což odpovídá energetickému zdroji o kapacitě 55 megawatt hodin energie ve formě zemního plynu. Navíc umí vítkovická skupina vyrobit také mobilní plnící stanice booster, které se zásobují ze svazků ocelových lahví s CNG. Ocelové lahve jsou z VMG zatím ty největší na světě – o vodním objemu 260 litrů je zpětným protlačováním z jednoho kusu oceli nikdo jiný než VÍTKOVICE MACHINERY GROUP dělat neumí.

foto GNG-Trajler

Skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP zastřešuje spektrum oborů seskupených do tří pilířů tak, aby jejich synergie napříč dceřinými firmami přinášela řešení pro každé zadání obchodních partnerů. Strategie, kterou skupina prezentuje pod označením METAL EVOLUTION, umožňuje klientům získat „pod jednou střechou“ veškeré dostupné technologie VMG. Obor CNG, který patří do pilíře Služby, je založen na green technology a zahrnuje vše – od vybudování plnících stanic CNG, přes mobilní stanice až po přestavby lokomotiv, osobních automobilů a užitkových automobilů na CNG. V portfoliu jsou rovněž trajlerové vozy pro převoz CNG a mobilní plynovody (kontejnery s CNG) pro využití v místech bez plynovodu. Skupina mimo to realizuje přepravu nákladů a osob vozidly CNG. Půjčuje osobní a dodávková vozidla s pohonem na CNG a sama vlastní firemní CNG flotilu.

VIDEO: GALAXIE VÍTKOVICE MACHINERY GROUP

 

Vítkovice1

 

DSC_6755

 

Komentáře uzavřeny.